A ballib tolerancia sajátosságai

By | 2024-05-13
Megosztás:

Nemrég a következőket tudtam meg hithű ballibektől:

  • a kínaiak fejlődésben elmaradt véglények, rendszeresen leölik saját gyerekeiket,
  • a kínaiak célja a világ leigázása, kommunizmus bevezetése mindenhol,
  • a kínaik kedvenc szabadidős foglalkozása az állatkínzás,
  • Budapesten a kínaiak kóbor kutyákat fognak be, majd belőlük darált hús készül, ez kapható a kínai büfékben,
  • a kínaiak nem értenek semmihez, mindent ellopnak máshonnan,
  • a kínai termékek értéktelen vackok,
  • a kínai átlagbér napi egy tál rizsre elég, ezt akarják Magyarországon is megvalósítani,
  • a kínaiak takarodjanak haza, kivéve ha ellenzékiek otthon;

még más is, kiválasztottam csak pár pontot.

Eljátszottam a gondolattal, vajon mi lenne, ha a „kínai” szót lecserelnénk „zsidó” vagy „cigány” szóra… Szerintem azonnal aláírásgyűjtés indulna a gyűlölködés ellen, s ez lenne a téma 2 hétig a ballib médiákban. Valószínűleg az EP is megvitatná a szörnyű esetet.

Én úgy nagyjából 2008-ig elhittem, hogy létezik valamiféle nyugati erkölcsi fölény. Pedig 2008 előtt is változtak nézeteim, de ezt nem vontam kétségbe.

Aztán 2008-ban az oszétiai háború volt az az esemény, mely elvezetett 1999 óta képviselt liberális-konzervatív elveimmel való szakításig, s jelenlegi nézeteimhez. Az egész hazug nyugati médiakampány annyira gyomorforgató volt, hogy képtelen voltam tovább hinni a nyugati erkölcsi fölényben.

Mert hazugság korábban is volt, lásd a Szerbia elleni NATO-agresszió alatti kampányt 1999-ben, de az benne volt a háborúk alatt szokásos propaganda keretei között.

S a magyar belpolitika ebben egyáltalán nem hatott rám. Akkor a magyar politikai felállás még az volt, hogy az MSZP és a Fidesz azon versengtek ki tudja jobban másolni a nyugati modelt, s egymást azzal kritizálták, hogy a másik nem eléggé nyugathű. Szóval mindkettő abszolút rendszerpárt volt. Az eltérés csupán a kultúrpolitikában volt meg: az MSZP kozmopolita volt, a Fidesz meg nacionalista, meg személyi: az ex-kommunista nomenklatúra körei az MSZP-ben összpontosultak, míg a Fideszben csak kis mértékben voltak jelen, de semmi más.

Szóval egyik oldal mellett se álltam, nekem akkor a Fidesz még ellenszenvesebb is volt az MSZP-nél, mert az MSZP-nél is nyugatpártibb volt. Csak egy példa: Szíjjártó mint fideszes ifjúsági vezető kiállt ordítani a budapesti orosz követség elé, tiltakozva a valójában nem létező „orosz agresszió” ellen, a fideszes tüntetők meg „Grúzia 1956” jelvényeket hordtak magukon.

Ezért is szavaztam 2010-ben az LMP-re, hogy ne legyen se Fidesz, se MSZP a szavazatom. Aztán a Fidesz megváltozott, számomra ez váratlan volt, persze örülök neki.

Én végülis csak 2017-ben jöttem rá, hogy Orbán komolyan gondolja a dolgokat, nem csak halandzsázik. 2017-ben meg merte lépni azt, amit nem hittem volna, hogy mer: a CEU nevű rákos sejt kiebrudálását Budapestről. Ez veszélyes, kockázatos lépés volt, s mégis: megtette.

Nekem meg lassan kikristályosodott a fejemben: egy szavát se szabad elhinni a nyugatnak, mindent többször ellenőrizni kell, s a helyes alapállás, ha – az ellenkező bizonyításáig – mindent hazugságnak tekintünk.

Persze most már nem lep meg semmi. Az se, hogy lám szabad nemzeti, etnikai alapon gyűlölködni, ha a „rossz” népek ellenében tesszük ezt.