Nem az első eset

By | 2026-06-02
Megosztás:

Liberális szokás, hogy a hatalmi ágak szétválasztása csak akkor számít, ha nem ők vannak kormányon.

Sulyok lemondatásának az első mintája 1994 és Bod Péter Ákos esete.

Bod Péternek még 3 éve volt hátra a mandátumából mint MNB-elnöknek, de az 1994-es választásokon győztes MSZP-SZDSZ saját embert akart erre a posztra, így „felkérték” Bodot, hogy mondjon le, ami be is következett.

A mostani liberális kormányzat ezt ismétli meg.