A ballibaizmus persze egy abszurd eszme, hiszen nem lehet egyszerre baloldalinak és jobboldalinak lenni (hiszen a liberalizmus a legtisztább jobboldaliság).
Most egy műsorban ismét láthatjuk ezt:
Az idők során folyamatosan változott a ballib hozzáállás a munkavállalói jogokhoz, különösen a bérek tekintetében.
A ballibaizmus megszületése nagyjából 1991, de szélesebben nézve a kezdete már 1989. Nagyjából 1989-2010 között a ballibaizmus liberális oldala dominált minden tekintetben. Ebben az időszakban a „független” szakértők szigorú arckifejezéssel rámutattak minden lehetséges alkalommal: addig lehet nyújtózkodni, ameddig a takarónk ér! Szóval a bérharc hülyeség, mert előbb gazdaságfejlesztés kell, növelni kell a hatékonyságot, s majd abból lesznek a magas nyugati bérek.
Ebben az időszakban a ballib szakértők rámutattak, hogy Zorbán béremelése összeomlást fog hozni. Emlékeztető: az Orbán-kormány 2001-re 40 ezer Ft-ra emelte a havi minimálbért az MSZP-SZDSZ-időszak 19500 Ft-os szintjéhez képest. A szakértők elmondták: ez kalandorság, összedől az ország, minden befektető elmenekül, ezer % infláció lesz, éhínség fog tombolni. A ballib törzsszavazók is mélyen fel voltak háborodva, hogy a Zorbán emeli a bérüket, egymás után telefonáltak be a nyugdíjas nénik a Drága Bolgár úr műsorába, zokogva tiltakozva a csillagászati béremelések miatt, melyek miatt a csupaszív nyugati befektetők éhen fognak halni.
2010 után lassan jött a ballibaizmus baloldali része, persze nagyon óvatosan, mert a független szakértők ódzkodnak a „populizmus” ellen, de ki lett mondva: Zorbánisztánban nyomor van, mert a bérszint nem skandináv.
Úgy tűnik, az idősebb nemzedékbeli klubrádiós szakértősereglet képtelen ehhez alkalmazkodni. Őket a szívük visszahúzza a régi időkhöz, így ismét vészjósló hangon mutatnak rá: termelékenységnövekedés és beruházások nélkül csúnya végük lesz a béremeléseknek!