Jó hír

By | 2025-02-10
Megosztás:

Donald Trump keményen bünteti a Nemzetközi Büntetőbíróság nevű sóhivatalt.

Láttam olyan felületes értelmezést, hogy ez csupán a szokásos sztori, azaz a zsidók kiemelése. Hiszen a kiinduló ok a Netanjahu elleni intézkedés a Nemzetközi Büntetőbíróság részéről.

Pedig egyáltalán nem. Ugyanis még ha így is lenne, akkor se ez lesz az eredmény. Az ilyesmi ugyanis precedenst teremt.

Emlékeztetnék a koszovói precedensre. Amikor 1999-ben a kollektív nyugat beavatkozott Szerbia belügyeibe, területének egy részét elszakította, majd azon új államot hozott létre, ezzel a nyugat nyíltan megszegte saját szabályait a határok erőszakos megváltoztatásának tilalmáról.

Akkor számtalan magyarázat született, hogy ez nem precedens, hanem egyedi eset, meg eleve valami teljesen sajátos ügy.

A magyar sajtóban is számtalan cikk született erről. S teljes egyetértés volt: a baloldal az egyediséget emelte ki, a jobboldal meg az etnikai alapú határmódosítást.

Valójában a nyugat egyetlen okból szegte meg akkor saját szabályait: meg kellett büntetni a szerbeket, mert nem voltak hajlandók integrálódni a nyugatba. Ha ugyanakkor Szerbiában egy nyugatbarát kormányzat lett volna hatalmon, ugyanaz a nyugat a szerb vezetést segítette volna az albánok ellen, s gyorsan „kiderült” volna róluk, hogy iszlamista terroristák, vegyifegyvereik vannak, kóbor macskákat kínoznak, Észak-Korea pénzeli őket, valamint pedofilok.

Egyszerűen a nyugat akkor még komolyan hitte, az USA az egyetlen világhatalom és ez így is marad, hiszen Oroszország rendkívül gyenge, Kína pedig csak gazdasági értelemben erős, de nincs befolyása a világhatalomra. Szóval úgyse lesz képes senki megismételni a koszovói módszert.

Aztán lett meglepetés, amikor 9 évvel később megcsinálta ugyanezt Oroszország, 2008-ban Abházia és Dél-Oszétia esetében! S jött a halandzsa, hogy az egyik „humanitárius beavatkozás” volt, míg ez a másik meg „gonosz agresszió”, dehát ezt maguk a halandzsázók se hitték komolyan.

Szóval a precedens az precedens, bármennyire is magyarázzák, hogy nem az.

Ez a helyzet ugyanaz. A Nemzetközi Büntetőbíróság nevű sóhivatal egy káros képződmény, s minél kisebb a mozgástere annál jobb. Teljesen abszurd, hogy egy senki által meg nem választott, háttérhatalmi hátterű csoportka „ítélkezik”.

Ezért jó hír, hogy Trump rombolja a Nemzetközi Büntetőbíróság erkölcsi tőkéjét.